Colour cumlíky z prírodného kaučuku 2ks - veľkosť 1 White/Mint | BIBS

BIBS dobývajú celý svet. Jednoduché a štýlové. BIBS sú cumlíky navrhnuté a vyrábané v Dánsku s viac ako 30 ročnou tradíciou. Ich minimalistický škandinávsky dizajn, kvalita a široké farebné prevedenie sú pre BIBS cumlíky typické. Okrem jedinečného dizajnu dbá značka na to, aby boli cumlíky zdravotne nezávadné a napomáhali prirodzenému vývoju detí.

velkost_1@3x

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: 110275
Značka: BIBS
9,95 €
Kategória: Kŕmenie
Záruka: 2 roky
Vhodné od: 0 mesiacov
Pohlavie: Chlapec
Farba: Mätová, Biela
Materiál: 100% prírodný kaučuk
Položka bola vypredaná…

Guľatý tvar cumlíka (tvar čerešne) je pre bábätká najprirodzenejší, upokojuje a podporuje ich sací reflex.

Vďaka vzduchovému ventilu dieťa cumlík ľahko stláča a formuje v ústach, čím je zachovaný prirodzený vývin podnebia, zubov a ďasien detí.

Sacia časť je vyrobená zo 100%-ného prírodného kaučuku, ktorý je mimoriadne pružný a mäkký zároveň, odolný proti vytvoreniu trhlín a odštiepeniu malých kúskov. Ostatné časti (krúžok a karička) sú vyrobené zo zdravotne nezávadného polypropylénu (PP). Cumlík je navrhnutý tak, aby nedráždil citlivú pokožku bábätka. Okrúhly krúžok s vetracími otvormi má klenutý tvar, aby sa čo najmenej dotýkal pokožky okolo úst. Tým je zabezpečená cirkulácia vzduchu medzi cumlíkom a pokožkou bábätka a nevznikajú podráždenia.

 

Veľkosť 1: 0-6 mesiacov

Rozmery: Cumlík: Dĺžka: 2,5 cm Priemer (vrchná časť): 1,5 cm Priemer (spodná časť): 1,0 cm Krúžok: 4,5 cm Váha: 5 g

Veľkosť 2: 6-18 mesiacov

Rozmery: Cumlík: Dĺžka: 3 cm Priemer (vrchná časť): 1,5 cm Priemer (spodná časť): 1,0 cm Krúžok: 4,5 cm Váha: 6 g

Veľkosť 3: od 18 mesiacov

-

O BIBS

BIBS je vysoko kvalitná dánska značka založená v 80. rokoch a následne zdokonaľovaná niekoľko desaťročí.

Každý produkt je starostlivo navrhnutý a vyrobený výhradne v centrále v Hillerød severne od dánskej Kodane. Kancelária, výroba a sklad sídlia vedľa seba, takže každý zamestnanec má možnosť sledovať celý proces výroby cumlíka.

BIBS je spoločnosť, ktorá vo všetkom, čo robí, kladie veľké nároky na kvalitu a kreativitu. Tomu vďačí za svoj rast a úspech vo svete.

Majú jasnú ambíciu predávať najlepšie výrobky pre deti - a byť najlepším partnerom pre zákazníkov. Ich hodnoty sú založené na profesionalite, originalite a vysokých ambíciách.

Často kladené otázky BIBS:

Kúpil/a som si nové cumlíky, ale zdajú sa menšie ako ten starý.

Na latexovú bradavku majú vplyv vonkajšie vplyvy, ako je teplota, sliny, svetlo a teplo. Tieto zmeny sú vyjadrené opuchom, sfarbením, lepkavosťou a stratou stability bradavky ťahovou záťažou a zodpovedajú prirodzenému procesu starnutia latexu.

Zväčšená vsuvka na cumlík naznačuje, že sa vsuvka istý čas používala, čo malo za následok opuch latexového materiálu. Preto sa súčasná veľkosť môže líšiť od pôvodnej veľkosti a nový cumlík sa zdá byť menší ako ten starý.

Kedy by ste mali cumlík vymeniť?

  • Pred každým použitím starostlivo skontrolujte. Vytiahnite bradavku všetkými smermi. Odhodiť pri prvých príznakoch poškodenia alebo slabosti.
  • Cumlík vymeňte po 4 - 6 týždňoch používania, z bezpečnostných a hygienických dôvodov.

 

Moje dieťa nechce nový cumlík, ktorý som kúpila

Môže to byť spôsobené niekoľkými vecami. Môže sa stať, že ste starý cumlík používali príliš dlho. To je jeden z dôvodov, prečo by ste mali cumlík vymieňať každých 4–6 týždňov, aby ste sa vyhli zmenám, ktoré by sa časom mohli vyskytnúť.

 

Prečo sa môj latexový cumlík lepí na povrch?

Latex z prírodného kaučuku je prírodný materiál a je ovplyvňovaný slnečným žiarením, vysokými teplotami a vlhkosťou, čo urýchľuje proces starnutia latexového materiálu. Preto materiál mení svoje vlastnosti a môže byť krehký alebo lepkavý. Kedykoľvek dôjde k zmene materiálu, je potrebné cumlík vymeniť.

 

Ako dlho môžem cumlík používať?

Závisí to od toho, ako často sa používa, ale každých 4 - 6 týždňov odporúčame výmenu. Dávajte pozor na akékoľvek zmeny povrchu, zmeny veľkosti a tvaru alebo prasknutie materiálu a v prípade akýchkoľvek rozdielov cumlík vymeňte. Keď má vaše dieťa zúbky, pred použitím poohýbajte bradavku všetkými smermi a pri prvých príznakoch poškodenia alebo slabosti cumlík vymeňte.

 

Môžem dať cumlík do umývačky riadu?

Cumlíky by sa nemali čistiť v umývačke riadu, pretože by to mohlo poškodiť materiál. Väčšina umývačiek riadu navyše nedosahuje teploty dostatočne vysoké na to, aby cumlíky dostatočne sterilizovala.

 

Môžem pre svoj BIBS použiť UV, mikrovlnný alebo iný sterilizátor?

Odporúčame vám nepoužívať sterilizátory na sterilizáciu latexových cumlíkov. Môže to spôsobiť chyby materiálu. Latex je prírodný produkt a podlieha prirodzenému procesu starnutia, ktorý je možné ovplyvňovať vonkajšími silami.

 

Po vyčistení je vo vnútri bradavky voda?

Po vyčistení nie je nezvyčajné, že v bradavke zostala voda. Zvyšnú vodu je možné po vychladnutí odstrániť stlačením bradavky. Ak v bradavke zostanú kvapky vody, nechajte cumlík iba na vzduchu vysušiť.

 

Prečo cumlík pri používaní vydáva zvuk?

Niekedy, keď voda po sterilizácii zostane v bradavke, môže spôsobiť zvuk, keď vaše dieťa používa cumlík. Trochu vody vo vnútri bradavky nie je problém.

 

Prečo je bradavka na jednom cumlíku jasná a na druhom hmlistá?

Latex je prírodný produkt s mnohými pozitívnymi vlastnosťami, ako je mäkkosť, vysoká výdrž pri skusoch a pevnosť v ťahu. Avšak latex podlieha výkyvom prírodného materiálu, ktoré môžu byť viditeľné odlišným optickým vzhľadom. Preto sa vsuvka môže líšiť čistotou a farbou. Týmto nie je ovplyvnená kvalita ani bezpečnosť produktu.

 

Môžem cumlík zmraziť, keď sa bábatku prerezávajú zúbky?

Poradíme vám, aby ste dudlíky nezmrazovali s vodou alebo bez vody vo vnútri z dvoch dôvodov:

  • Latexová vsuvka nie je určená na tento druh použitia. Preto nemôžeme zabezpečiť, aby materiál alebo vlastnosti materiálu zostali po takomto ošetrení rovnaké.
  • Latexová vsuvka má malú hrúbku steny. Preto by ste sa mali vždy vyhnúť kontaktu s pokožkou, ak sú zmrazené. Priamy kontakt s pokožkou a dokonca aj nepriamy kontakt s ľadom môže spôsobiť jej poranenie a omrzliny.

 

Ako mám cumlík čistiť?

Cumlík sterilizujte tak, že ho pred prvým použitím dáte na 5 minút do misky s vriacou vodou.

  • Cumlíky vložte do čistej a žiaruvzdornej misy a zalejte ich vriacou vodou.
  • Nechajte 5 minút vo vode a nechajte ich potom vysušiť na čistom uteráku.
  • Pomocou uteráka vytlačte z bradavky prebytočnú vodu.

 

Pred podaním cumlíku sa uistite, či je cumlík úplne vychladnutý. Po každom použití ho udržujte v čistote umývaním v horúcej mydlovej vode.

NAD 3 MESIACE: Keď je dieťa staršie ako 3 mesiace, môžete cumlíky vyčistiť aj tak, že ich umiestnite do sitka a zalejete vriacou vodou. Táto metóda je rýchlejšia a zabráni sa hromadeniu vody vo vnútri bradavky. 

Výmena: Cumlíky odporúčame z hygienických dôvodov vymeniť po 4 - 6 týždňoch. Nepoužívajte cumlík, ktorý vykazuje akékoľvek zmeny farby alebo iné nepravidelnosti. Pretože ide o latex z prírodného kaučuku, bradavka sa môže časom rozpínať.

LATEX / PRÍRODNÁ GUMA - MATERIÁL

Latex - alebo ako sa tiež nazýva prírodný kaučuk - je úplne prírodný materiál bez prísad. Latex / prírodný kaučuk pochádza z kaučukovníka a má ľahko rozpoznateľnú žltohnedú farbu.

 

PRÍRODNÁ GUMA - PRÍRODA JE RÔZNORODÁ

Pretože je latex prírodný produkt bez pridania farbív, uvedomte si, že cumlíky sa môžu líšiť farbou a textúrou. Cumlík preto často nebude jednofarebný a v kombinácii s faktom, že cumlíky sú ventilové cumlíky, sa vnútro môže javiť nerovnomerne, čo je úplne prirodzené a nejde o chybu. Kvôli prírodnému materiálu sa môžu cumlíky navzájom líšiť, pričom niektoré môžu byť trochu svetlejšej farby alebo trochu lepivé na dotyk.

 

PRÍRODNÁ GUMA - ELASTICKÁ FUNKCIA

Latex je elastickejší ako silikón a viac sa podobá matkiným prsiam ako silikón. Preto deti ľahšie prijímajú latexový cumlík ako silikónový. Vďaka elasticite sú cumlíky odolnejšie proti hryzaniu, a teda aj voči špičatým mliečnym zubom. Cumlíky s latexovým cumlíkom sú preto vhodné pre deti, ktoré hryzú cumlíky.

 

PRÍRODNÁ GUMA - ROZKLAD A STÁRNUTIE

Latex je prírodný produkt, ktorý starne a rozkladá sa v priebehu času a pri pôsobení svetla a tepla. Keď sa materiál začne rozkladať, expanduje a stáva sa pórovitejším, takže sa ľahšie zlomí. Preto je dôležité, aby ste cumlíky z prírodného kaučuku keď ich nepoužívate, skladovali na tmavom a suchom mieste pri izbovej teplote. Okrem toho nezabúdajte, že prírodný kaučuk sa pri používaní mení a že deti so silným nasávaním môžu cumlíky rozšíriť na oveľa väčšiu veľkosť, ako bola pôvodne. Preto vám odporúčame, aby ste používali naraz niekoľko cumlíkov, ktoré pravidelne vymieňajte, najneskôr však po cca. 6 týždňov používania. Týmto spôsobom môžete vždy vidieť, kedy sa jeden z cumlíkov začne viac zväčšovať ako ostatné - a preto je potrebné ho vymeniť.

[REVIEWS-PLACEHOLDER]

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
Avatar autora | 9.8.2021
+ Nádherné farby cumlikov a su kvalitne,iné môj syn nechce

5
Avatar autora | 16.6.2021
+ Pekný dizajn, super material

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Príbeh značky BIBS

Bibs, ktorý začal písať svoj príbeh v malom meste Esbjerg v Dánsku, vznikol ako rodinná spoločnosť s cieľom vytvoriť prírodný latexový cumlík vyrobený iba z tých najlepších materiálov.

O 40 rokov neskôr sa spoločnosť BIBS vyvinula v to, čo je dnes jedným z najpopulárnejších dudlíkov na svete zo 100% prírodného kaučuku a má povesť výrobku, ktorý vždy poskytuje funkčnosť, štýl a prvotriednu európsku kvalitu.

K dispozícii v rade krásnych farieb inšpirovaných minulosťou, ktoré pripomínajú časy, keď bolo detstvo jednoduchšie. Tlmené matné farby krásne ladia s drevenými hračkami, zdravou bavlnou a ľanovými tkaninami. Ich klasický vzhľad zachytáva nadčasový a elegantný vzhľad.

Cumlíky sú vyrobené zo 100% prírodného kaučuku a mäkký materiál sa veľmi podobá pocitu maminej pokožky, čo dieťaťu umožňuje plynulý prechod na cumlík a pôsobi upokojujúco.


 

velkost_1@3x velkost_2@3x velkost_3@3x

 

 

Späť do obchodu
Odporúčané
Doprava zadarmo pri objednávke nad 59,90€ | Osobný odber v Trnave zadarmo
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Expresné odoslanie

Dnes objednáte, zajtra posielame.

Vieme čo ponúkame

Váhate či ste vybrali správne? Zavolajte nám.

Vrátenie tovaru

Tovar nie je problém vymeniť, alebo vrátiť.

Skladom je skladom

Produkty sú dostupné okamžite.

Vaše skúsenosti

FacebookInstagram

Spôsob dopravy

DPD kuriér Zásielkovňa Rozvoz Trnava

Spôsob platby

Online platba Bankový prevod Dobierka