Kontrastné kartičky pre bábätká

Kontrastné kartičky, prečo sú také skvelé pre vaše bábätko?

Keď príde na svet nový človiečik, je preňho všetko nové. K pocitu bezpečia, ktorý mu bol dopriaty v brušku, prispievajú hlavne rodičia svojimi dotykmi, známou vôňou a hlasom. A hoci je jeho zrak po narodení ešte neostrý, je to práve mamičkina tvár, ktorá ho dokáže vždy dokonale upokojiť. Ako novorodenec rastie, vyvíja sa o.i. i jeho zraková ostrosť, farebné a periférne videnie.

Vedeli ste, že už pártýždňové bábätko dokáže reagovať na vonkajšie podnety a koncentrovane sledovať svoje okolie, tzv. fixovať? Je preto ideálne na začiatok siahnuť po hračkách, ktoré pomáhajú trénovať jeho zrakové funkcie. 

Trh je dnes plný všakovakých hračiek s označením 0 plus, a len máloktorý rodič sa dokáže ubrániť kúpe pestrofarebnej hračky pre svoje bábo. Pravdou však je, že celkom malé deti farby ešte nerozoznávajú a to, čo ich naozaj zaujme, sú čierno-biele kontrastné obrazce.

Prečo je tomu tak? Očné svaly novorodenca sú ešte slabé, oko je citlivé na svetlo a tmu a dokáže najlepšie zaostriť na kontrastné predmety, ktoré ho obklopujú.

Ideálne je siahnuť po nich už vo veku dvoch týždňov. Kontrastné hračky a kartičky /tzv. flash cards/ dieťatko nielen zaujmú, ale aj zabavia. Budete prekvapení, ako dlho dokáže na tieto predmety váš malý človiečik „zízať“. Stačí ich položiť do postieľky či na hraciu podložku do vzdialenosti okolo 30 cm (najmenšie deti) - 50 cm (cca dvojmesačné deti). Čím bude bábätko staršie, bude sa za kartičkami otáčať a snažiť sa ich uchopiť.

Náš tip: Blikajúce a farbami hýriace hračky si pokojne nechajte na neskôr, do polroka dieťatka si pokojne vystačíte s touto farebnou škálou. Nezabudnite, že pastelové farby dieťatko upokoja, zatiaľ čo tie žiarivé ho „nabudia“.

Ak vás táto téma zaujala, pripravili sme si pre vás vlastné Bebee kontrastné kartičky s ilustráciami zvieratiek, ktoré si môžete zdarma stiahnuť tu: Kontrastné kartičky. Obrázky sú tvorené geometrickými vzormi hrubými čiarami na bielom, čiernom alebo sivom podklade, vždy tak, aby sa dosiahol čo najväčší kontrast.

 

 

 

kontrastne_kartickykontrastne_karticky2

 

Stiahnuť kartičky

Odporúčané
ahoj@bebee.sk | 0911 600 090
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Radi poradíme

Správným výberom produktov formujete svojich najmenších. Rádi s tým pomôžeme.

Funkčný dizajn

Každý jeden produkt osobné vyberáme s dôrazom na kvalitu, funkčnosť a design.

Osobný odber

Nečakajte na kuriéra, továr si môžete prevziať osobne v našej kamennej predajni.

Pýtáme sa

Pravidelne konzultujeme s odborníkmi, témy výchovy, výživy alebo zábavy :)

Overené našimi zákazníkmi

doprava_icoSpôsoby dopravy

FacebookInstagram

Spôsob dopravy

Posta DPD Osobný odeber

Spôsob platby

Online platba Bankovy prevod Dobierka V hotovosti